Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Dört Bin Askerle Romayı Alırım!!!

3 posters
YazarMesaj
bluedewil9
Admin
Admin

Nickname : Bluedewil9
Level : 32
Kill/Death : 1.15

Dört Bin Askerle Romayı Alırım!!! Empty
MesajKonu: Dört Bin Askerle Romayı Alırım!!!   Dört Bin Askerle Romayı Alırım!!! Icon_minitimePerş. Mart 27, 2008 3:09 pm

Hala hayatta olan ATATÜRK'ün şoförünün sözlerinden:

Seyfettin bey İtalyan sefiri ile ****** arasında İtalyanca tercümanlık da yapmış. Konuşmaların bir kısmını mükemmel bir İtalyanca ile anlattı. "Mussoloni bütün dünyaya meydan okuyordu. Rodos adasına 40 bin asker yığmış. İzmir'i istiyor bizden. İtalyan sefiri Povli ******'ün yanına geldi. ****** gece adamıydı. Bana 'Sor bakalım niye geldi?' dedi. O da 'Eğer 4 ay içinde İzmir'i bize vermezsen, zorla alacağız' diye cevap verdi. ******, 'Ben yarın cevap vereceğim' dedi. Ben İtalyan sefirine, 'Yarın sabah 9'da gel. ****** cevabını o zaman verecek' dedim. İtalyan sefiri ertesi gün sabah 9'u çeyrek geçe geldi. ****** işaret parmağını kaldırarak İtalyan sefirine 'söyle o koca herife, o 40 bin askerle İzmir'i alamaz ama ben 4 bin mehmetcikle Roma'ya girerim.' dedi..
https://turkishclan.forumdizini.com
mavibere
Admin
Admin
mavibere

Nickname : MAVİBERE02
Level : 30
Kill/Death : 1.75

MesajKonu: Geri: Dört Bin Askerle Romayı Alırım!!!   Dört Bin Askerle Romayı Alırım!!! Icon_minitimeC.tesi Mart 29, 2008 5:13 am

guzel paylasım eline saglık
4ct1ve
Moderatör
Moderatör

Nickname : 4ct1ve
Level : 32

MesajKonu: Geri: Dört Bin Askerle Romayı Alırım!!!   Dört Bin Askerle Romayı Alırım!!! Icon_minitimeC.tesi Mart 29, 2008 9:35 am

guzel paylaşım saol emrecim

Dört Bin Askerle Romayı Alırım!!!
1 sayfadaki 1 sayfası